זמינים בווטסאפ / בטלפון: 072-2222191

ניקיון דירה מקבלן: רגע לפני המעבר – טיפים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
ניקיון דירה מקבלן

בשעה טובה, הדירה מוכנה ואתם מתחילים לארוז.

אין ספק שמדובר באחת התקופות המרגשות והעמוסות ביותר, ורשימת המשימות והמטלות שחייבים לבצע לפני המעבר ארוכה. אחת המטלות הכי חשובות שיש לכם לפני כניסה לדירת קבלן הוא ניקיון דירה מקבלן, וכמובן שעדיף לעשות זאת כשהדירה עדיין ריקה.

לפניכם רשימת הטיפים הטובים ביותר לניקיון דירת קבלן לפני הכניסה.

ניקיון דירה מקבלן – עבודה מסודרת

כדי שעבודת ניקיון דירה חדשה תהיה יעילה היא חייבת להתבצע בצורה מסודרת, ובכל מקרה חשוב לקחת בחשבון שהיא עשויה לארוך כמה שעות. אם אתם מנקים את הדירה בעצמכם תתחילו מלקחת יום או יומיים חופש לשם כך. מדובר בעבודה קשה פיזית וארוכה בזמן, וגם אם תהיו שניים או שלושה לא בטוח שתוכלו לסיים את כולה ביום אחד. רשמו לפניכם את כל שלבי הניקיון שיש לבצע, ובאיזה סדר מבצעים אותם. אם אתם לא לבד החליטו האם כל אחד מבצע עבודה אחרת או שכולם יחד מתחילים ומסיימים שלב אחרי שלב. זה לא קל, אבל אפשרי, כל עוד תעבדו מסודר ולא תתפזרו.
הסדר הנכון לעבודת הניקיון הוא:

  • ניקוי כתמי צבע ורובה מהרצפה וטאטוא יסודי של הרצפה בכל הדירה.
  • ניקוי התריסים, כולל המסילות.
  • ניקיון הארונות
  • ניקיון הכיורים, המראות, בתי המנורה ומשטחי זכוכית שעשויים להיות בבית, ובמידת הצורך – ניקיון החרסינות בחדרי הרחצה, בשירותים ובמטבח.
  • שטיפה יסודית של כל הבית, עד שכל המים יוצאים נקיים ולפחות פעמיים.

מצד שני, אפשר פשוט לקחת חברת ניקיון אחראית ואמינה.

בחירת חומרי הניקוי

בביצוע ניקיון דירה מקבלן לפני הכניסה יש סיכוי שתצטרכו לנקות משטחים שונים ולהשתמש בחומרי ניקוי שאינכם משתמשים בהם באופן שוטף. כשאתם כותבים לעצמכם את שלבי העבודה ציינו גם איזה חומרי ניקיון דרושים לכם, ודאגו מראש לכל הציוד כדי שלא תיתקעו באמצע העבודה בלי חומר כזה או אחר. לא מדובר פה בפינוק או בכושר אלתור – שימוש בחומרי ניקיון לא נכונים עשוי לגרום נזק למשטחים ולא כדאי לאלתר.

ניקיון דירה מקבלן

לדוגמא – החומרים איתם יש לנקות את הרצפה משתנים לפי סוג הריצוף: מרצפות מחומרים טבעיים כמו אבן, שישי או טרסה, מחייבות שימוש בחומרי ניקיון שאינם חומציים; פרקט מנקים בעזרת סמרטוט לח בלבד ולא שופכים עליו מים; על גרניט פורצלן אסור להשתמש בווקס ועוד.בדקו מהם סוגי המשטחים אותם יש לנקות והכינו את חומרי הניקוי המתאימים מראש.

הניקיון שלפני הניקיון

לפני שאתם מתחילים לנקות ממש, אספו כל פסולת שעשויה להיות בדירה. דירה מקבלן אמורה להיות ריקה לחלוטין לפני שאתם נכנסים אליה ואין סיבה ממשית שיהיה בה לכלוך גס או שאריות של חומרים שונים, אך תמיד כדאי לעשות סיבוב בדירה ולראות אם לא נשכחה בה פסולת כלשהי.

אחרי איסוף הפסולת הגסה, במידה ויש כזאת, כדאי להתחיל מניקוי שאריות צבע ורובה שפעמים רבות ניתזים על הרצפה. רק אחר כך אפשר להתחיל בניקיון עצמו.

שמירה על ניקיון עד המעבר עצמו

בהנחה שניקיתם זמן מה לפני המעבר ולא יום קודם, צפוי להצטבר בדירה מעט אבק עד המעבר עצמו. אם יש לכם שואב אבק רובוטי הביאו אותו לדירה יום קודם ותנו לו לעבור עליה שוב. טטאו שוב או העבירו את הרובוט אחרי המעבר, ושטיפה נוספת בצעו אחרי סיום הפריקה.
תתחדשו!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

  • פורמט תאריך:DD סלאש MM סלאש YYYY

Call Now Button
גלילה לראש העמוד